JÓGA A JÁ

Jóga změnila můj pohled na sebe, na ostatní i na dění kolem mě. Posiluje v mém životě prvky rovnováhy, harmonie, vnímavosti, citlivosti a střídmosti. Učí mě vnímat své hranice a respektovat je. Jóga pro mě není jen fyzická aktivita, stala se neoddělitelnou součástí mého života.

Jógu jsem poprvé vyzkoušela ve fitness studiu. Prostředí rozhodně nepůsobilo zklidňujícím dojmem. Hlasitá hudba a pokyny lektorů jiných pohybových lekcí k nám doléhaly z vedlejších sálů. Přesto jsem po závěrečné relaxaci vnímala jen klid sama v sobě. A už tenkrát jsem věděla, že jóga má v mém životě své místo navždy. Po každé další lekci jsem měla pocit, že si jako odměnu za účast odnáším nějaký dar. Někdy jsem přišla na řešení pracovního úkolu, s kterým si několik týdnů lámal hlavu celý tým. Jindy mi byl odměnou dobrý spánek.

Po několika letech jsem odjela do Indie s cílem opravdu si vyčistit hlavu a praktikovat jógu. Zvolila jsem intenzivní kurz pro lektory jógy, avšak až do konce svého pobytu jsem nepomyslela na to, že bych měla někdy začít učit jógu. Život po návratu domů se měl vrátit do zajetých kolejí. Až po pár týdnech v ČR mě napadlo, že bych to mohla jen tak pro zábavu vyzkoušet a poznat, jaké to je vést lekce jógy s neznámými klienty. A tím se otevřela nová kapitola mého života.

Klienti mi ukázali, že to nejsem jen já, komu jóga zpříjemňuje život. Díky nim jsem pochopila, že všichni mohou s jógou dosáhnout svých cílů pohodlněji. A vůbec nezáleží na tom, o jaké cíle se jedná. Pochopila jsem, že učit jógu má smysl. Už mě nemohlo nic zastavit. Pustila jsem se do dalšího studia jógy a anatomie, začala jsem vést více lekcí. Odstranila jsem všechny překážky z cesty za svým snem a začala se józe a její výuce věnovat naplno.

Lucka Pohlová

error: Content is protected !!